KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14829170
nr 1482 9170
Kurt Carendi
(1905-1971), Sverige
Oljemålning, Barnkalas. Signerad. Olja på duk, 47x67 cm, yttermått inklusive ram: 62x82 cm
Kurt Carendi, född 1905 i Vara, död 1971, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 15 augusti 2022
kl 20:52:06
15/8 19:07:37